2 Komentarze

Antymarsz niezgody i PR-u?

Fot. na lic. CC BY-SA/Flickr/openDemocracy

Fot. na lic. CC BY-SA/Flickr/openDemocracy

23 września rozpoczęła jesień, pora roku, która jest przepełniona kontrastami. Począwszy od wahań pogody po konflikty światopoglądowe. Oczywiście, można zrozumieć odwieczny konflikt „Halołinowców” i Chrześcijan bojkotujących ten obyczaj. Dziwną sprawą jest jednak to, że 11 listopada – w święto męstwa patriotów, którzy pragnęli powrotu Polski na mapę Europy po 123 latach, poszanowania języka, symboli narodowych i godności Polaka – tworzą się ruchy, które chcą, aby o tej dacie zapomnieć.

Na szczęście organizacje, które chcą by świętowanie miało jak najmniejsze znaczenie, a najlepiej łatkę faszyzmu i bandytyzmu, a także chciałyby zablokować marsz niepodległości są słabo zorganizowane i usiłują forsować sprzeczne idee:

Ruch skupia niemal 80 organizacji lewicowych, anarchistycznych, walczących o prawa homoseksualistów czy mniejszości narodowych. W Porozumieniu znalazły się nawet wspólnie antyizraelska Kampania Solidarności z Palestyną oraz Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa. – Z tego powodu, że jest w nim Kampania, musieliśmy z niego wystąpić – mówi jednak „Rz” przewodnicząca ŻOOM Anna Bakuła.

Przy tego rodzaju tarciach rodzi się jednak pytanie: dlaczego lewicowe środowiska tak słabo wszystko zorganizowały? Czy owe ANTYmarsze niepodległościowe miały promować lewicową myśl, czy może tylko osoby, które mają parcie na szkło i błyskotliwą karierę w planach? Podobny ANTYmarsz pokazał już rok temu, że dzięki niemu można sprawnie zyskać medialny rozgłos. To wtedy w telewizji brylowały debaty organizatorów marszu niepodległości i ludzi o lewicowych poglądach, którzy chcieli ten marsz zablokować. Przecież właśnie wtedy wiele osób dowiedziało się o istnieniu takich osób jak Krystian Legierski, zyskał na tym również Robert Biedroń, którego nazwisko było bardziej rozpoznawalne podczas kampanii wyborczej.

Tu rodzi się pytanie do tych, którzy tego rodzaju święta traktują jak próbę zaprezentowania swojej osoby: czy warto przekreślać 123 lata walki o wolność i stawiać swoje prywatne aspiracje wyżej niż podstawowe wartości? Warto zaprzepaścić patriotyzm, honor i odwagę, przez lata pielęgnowane przez naszych przodków?

„Ku pokrzepieniu serc” zapraszam do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami z historii Polski. Przeważające w sercach patriotów poczucie honoru, dumy i odwagi od wieków pozwalały im walczyć o prawo do istnienia naszego państwa i wywalczyć je – mimo pozornie niemożliwych do pokonania trudności:

Niech żyje ojczyzna nasza i przecież także Wasza, Panie Robercie – nie warto się tego wypierać.

Wolna Polska

Reklamy

2 comments on “Antymarsz niezgody i PR-u?

 1. Często słyszę argumenty, że AntyMarszowcy blokują by protestować przeciwko organizatorom. Tylko ich protest nie obejmuje jedynie organizatorów, a nawet nieszczególnie uderza w nich samych. Blokada zatrzymuje maszerujących, w tym rodziny z małymi dziećmi.
  Kolejne, co mnie się nie podoba to skłonność do burzenia miast budowania. Przeciwnicy nie proponują nic w zamian. Gdyby zorganizowali Marsz niezależny, który miałby głosić wolnościowe hasła zamiast „no pasaran” może inaczej bym na to spojrzała. Na razie jedynym celem wydaje mi się zablokowanie legalnego Marszu. A to chyba nie powinien być cel sam w sobie.

  • Czy socyalizm może cokolwiek zbudować? Czy lewica kiedykolwiek miała na celu zbudowanie czegoś więcej niż ogólnoświatowego kołchozu, w którym sąsiad żyje w strachu przed sąsiadem, partia jest nietykalna, a dzieci polują na myszy, żeby nie zginąć z głodu?

   Oni zwyczajnie NIE MOGĄ proponować nic w zamian, bo nie są skonsolidowani, i nie mają wspólnej ideologii – prócz nienawiści do Prawicy.

   Niech przyjdą. 16 tysięcy przeciw 2-m. Dostarczą rozrywki, i o to tutaj chodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: