1 komentarz

Rewolucja w High Definition

źródło: FreeiSoft.pl

źródło: FreeiSoft.pl

Piasek unosi się jeszcze w powietrzu, choć libijska rewolucja została już doszczętnie „przemielona” przez media. Nikt nie pamięta już o wydarzeniach, nad którymi tak skrupulatnie pochylali się reporterzy z całego globu wieszcząc zaściankowym odbiorcom najżywsze zdjęcia w wysokiej rozdzielczości ze stref bombardowań. Tymczasem warto się przez chwilę nad nimi pochylić i zastanowić – czy ktoś tu przypadkiem nie mydli nam oczu?

Szybkość z jaką od 15 lutego narastał konflikt w Libii może z pewnością wyprzedzić śniegową kulę. Ludzie popchnięci sukcesami protestów w Tunezji i Egipcie sprzeciwili się korupcji, bezrobociu i limitom wolności obywatelskiej autorytarnego Muammar’a Kaddafi’ego – tyle wersja oficjalna. Czy jednak ten okropny diabelski karciciel swoich poddanych jest dokładnie takim, jakim media go namalowały?

Trzeba przyznać jedno – Kaddafi był lewicującym dyktatorem, jednak standard życia w Libii dzięki niemu był jednym z najlepszych w całej Afryce. Można tylko pomarzyć by rachunki za prąd Kowalskiego, Smith’a, czy Schmidt’a były płacone przez państwo. Libia to państwo, które nie ma zagranicznych długów(!), a w rezerwach posiada ogromne zasoby złota (ponad 140 ton). Nie mówiąc już o wzroście PKB rzędu 10% r.r. w 2010.

Niezależnemu dyktatorowi na pewno nie można było odmówić odwagi, szczególnie kiedy mowa o wielkich projektach. Wielka Sztuczna Rzeka (ang. Great Manmade River) widnieje w księdze rekordów Guinness’a jako największy projekt irygacyjny na świecie!

Przechodząc jednak do sedna, głównego powodu zbrojnej interwencji Zachodu; złoty denar to waluta, którą potencjalnie mogłyby operować państwa posiadające ropę i surowce naturalne (świat arabski + Afryka), których pragnie zachodni świat. Na taki cios Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w NATO nie mogły sobie pozwolić. Nowa petro-waluta stanęłaby u podstaw wyrównania (lub odwrócenia) paradygmatu światowej ekonomii: bogaty zachód – biedna Afryka!

Oczywiście pozostaje pytanie o zabijanie cywili buntujących się przeciwko reżimowi. Jednakże znów to źródło informacji jest kluczem do prawdy. Internet na szczęście jest najmniej stronniczy, jeśli chodzi o dostęp do danych. Lincze, masowe groby i przekazywane w nieoficjalnym obiegu obrazy zachowań rebeliantów spuszczonych z łańcucha najlepiej świadczą o rzetelności mainstreamowych doniesień.

Piszą o tym zresztą nawet socjaliści, wspierający „rewolucję”!

Hipokryzja ma wiele twarzy. Prezydent Unii Europejskiej – Herman Van Rompuy – widniejący na zdjęciu z pułkownikiem i szeroko uśmiechnięty, Obama, Blair, czy wspomniani zbydlęceni rebelianci to tylko niektóre z nich.

Gdy już znamy powody i skutki, trzeba odwołać się do naszej oceniającej ludzkiej natury. USA mają doświadczenie w obalaniu rządów pod różnymi pozorami, i to nie tylko na gruncie świata arabskiego – najlepiej obrazuje to film i książka o ekonomicznych zabójcach – Economic hitmen).

Pytanie, drogi Czytelniku, które powinieneś sobie zadać to, czy Twoje oczy widzą to co powinny, czy to co ktoś inny chce by widziały? To przedziwne, że nikt nie pyta o powody. Liczą się tylko rezultaty – i to tylko te w wysokiej rozdzielczości.

Pandora

Reklamy

One comment on “Rewolucja w High Definition

  1. Hiya. I ran across your own blog site the employment of windows live messenger. This is a very intelligently created write-up. We’ll be sure to take note of this and also revisit continue reading of this beneficial data. Basically submit. I most certainly will certainly comeback.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s